Otevírací doba: PO - ČT: 11:00 - 24:00 | PÁ: 11:00 - 02:00 | SO: 12:00 - 02:00 | NE: 12:00 - 23:00

Program

Hudební menu, akce, novinky ...

Jazz ve Městě 2017

V rámci festivalu Jazz ve Městě se můžete těšit na koncerty špičkových interpretů.

David Dorůžka Trio - držitel Anděla za rok 2016

Emil Viklický kvartet

začátek 20.30

Víkend plný jazzu komplet:

Pá 28. 7. – Ne 30. 7.*Jazz ve městě*frýdecký Zámek, místní kluby*Festival Jazz ve městě je i v letošním roce součástí programu Veseléta. Tradičně bude zahájen v ulicích města koncertem zdarma, tentokrát na Malém náměstí v Místku. Hlavní páteční koncert začne ve 20.00 na druhém nádvoří frýdeckého zámku. Zahraje Pražský Big Band Milana Svobody, složený z předních sólistů české jazzové scény. Pražský Big Band pod vedením Milana Svobody hraje už více než 40 let převážně interpretace vlastních originálních kompozic a hrály v něm takové osobnosti jako Michael Kocáb, Ondřej Soukup, Štěpán Markovič, Michal Gera a Jiří Stivín. Jiří Stivín se svým kvartetem vystoupí po big bandu a uzavře páteční večer. V sobotu se festival přesouvá do všem známých klubů. Za horkého letního podvečera nás U Arnošta osvěží mladé trio Jana Kavky, následované novým projektem, už zavedeného ostravského kytaristy Rudyho Horvata, pod názvem Surf Tricks. Sobotní večer ve Stolárně uzavře Petr Beneš Quartet a David Dorůžka se svým triem. Dorůžka je držitel žánrového anděla za rok 2016 a zahraje s ním i kontrabasista Jiří Slavík, držitel žánrového Anděla 2016 za své album Mateřština. V neděli program uzavře hammondkář nominovaný na cenu Grammy  Brian Charette, klavírista a skladatel Emil Viklický a nu jazzová kapela Lesní zvěř. Vstupenky a permanentky na festival jsou již v prodeji na pobočkách BIC.

Zámek 28. 7. 2017 od 20:00 Pražský Big Band Milana Svobody a Jazzový kvartet Jiřího Stivína

Pražský Big Band Milana Svobody

Big Band složený z předních sólistů české jazzové scény. Pod vedením Milana Svobody hraje už více než 40 let převážně interpretace vlastních originálních kompozic a hrály v něm takové osobnosti jako Michael Kocáb, Ondřej Soukup, Štěpán Markovič, Michal Gera a Jiří Stivín.

Jazz Kvartet Jiřího Stivína

Jiří Stivín, pravý hudební alchymista, patří k nejuznávanějším českým hudebníkům u nás i v zahraničí. Zároveň neustále hledá nové výzvy a kromě tradičního jazzu čas od času zabrousí i do nejmodernějších odvětví tohoto žánru. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, časté přecházení mezi jednotlivými hudebními styly.

U Arnošta 29. 7. 2017 od 18:00 hod. Jan kavka Trio a Surf Tricks

Jan kavka Trio

JKT je akustický projekt pianisty Jana Kavky, který vznikl na podzim roku 2013, kdy hrál pouze jazzové standarty v ostravském baru Modrá Myš. Od září 2016 JKT koncertuje po celé ČR a také v Polsku. Repertoár, který ze začátku obsahoval pouze jazzové standardy, se později rozrostl o autorské skladby a úpravy popových písní. JKT se inspiruje nejen v tvorbě velkých jazzových hudebníků, ale také v hudbě klasické a popové. 

Surf Tricks

Nový projekt ostravského kytarysty Rudyho Horvata Surf Tricks je projekt komorní, čistě strunného charakteru (byť s bicími v sestavě), zaměřený na surf guitar, jazz i trochu toho rock and rollu.

Impulsem ke vzniku surf tricks, onou pomyslnou poslední kapkou, byl koncert Billyho Frisella, ze kterého odcházel Rudy Horvat nadšen. "Bill Frisell mě inspiruje už přes deset let. mám v šuplíku hodně věcí, které se nehodí pro saxofon. jsou to víceméně kytarové plochy. Samozřejmě jsem si tam pár věcí, které Bill Frisell aranžoval, zařadil, ale repertoár tvoří moje věci i předělávky Beatles, Byrds, Lee Hazelwooda, Everly Brothers a prostě věcí z doby, kdy tenhle styl surf guitar vznikal." Přizval tedy kolegy z Rudy Horvat Group - otce a syna Jennyho a Jennyho jr. Krompolcovy - a vzniklo trio.

29. 7. 2017 Klub Stolárna David Dorůžka Trio a Emil Viklický

David Dorůžka Trio

Kytarista David Dorůžka si dávno vydobyl evropské renomé a přispěl na řadu alb, jako sidemana si ho v posledních letech zvali třeba francouzský kontrabasista Nicolas Moreaux nebo belgický bubeník Domenico Mimi Verderame. Jako leader ovšem rozhodně netrpí „nadprodukcí“. O to víc potěší výtečná triová nahrávka Autumn Tales, která mu pomohla k zisku žánrového Anděla za rok 2016. V Triu budete moci slyšet kontarbasistu Jiří Slavíka, který taktéž obdržel cenu Anděla 2016 v kategorii World music.

Emil Viklický


Emil Viklický je pozoruhodnou a přední osobností české (a zřejmě nejen české) hudební scény zlomu 20. a 21. století, kdy jednou z tendencí je přemosťování propasti, ležící mezi vážnou hudbou a „tím druhým“ hudebním kontinentem, jehož velmi podstatnou součástí je moderní jazz. Právě jazz naučil Viklického nejenom usilovat o své vlastní, originální vyjádření, ale zároveň ho naučil vnímat a respektovat interpreta a ještě více posluchače. Emil Viklický je již dlouho mezinárodně uznávaným jazzovým klavíristou (virtuózní, avšak neokázale prezentovaná technika, umění souhry, ale stále více se prosazuje i jako skladatel širokého záběru, při čemž neupadá do umělecké podbízivosti, byť se pohybuje v rámci „velkého synkretismu“ neseného tradicemi tzv. klasiků 20. století a zřením k folklóru.

30. 7. 2017 Klub Stolárna Petr Beneš Quartet, Brian Charette, Lesní zvěř

Petr Beneš Quartet

První koncert seskupení Petr Beneš Quartet proběhl v srpnu roku 2013. Vzhledem k tomu, že ve skladbě shledávám ideální prostředek k seberealizaci v hudbě, repertoárem kapely jsou výhradně mé vlastní kompozice. Ty vznikaly většinou souběžně se studiem jazzové interpretace na JAMU v Brně. V dubnu roku 2016 vydal debutové CD pod názvem PBQ + 1.

Brian Charette

Brian Charette je hammondkář, který pendluje pravidelně mezi Prahou a New Yorkem a patří k nejobjevnějším jazzovým varhaníkům současné scény. Pravidelně boduje v anketě prestižního Downbeatu. Za sebou má vedle svého tria a sextetu spolupráce s takovými legendami, jako je Joni Mitchell, Chaka Khan nebo legendární altsaxofonista Lou Donaldson. V minulosti nominovaný na cenu Grammy.

Lesní zvěř

Jsou kapely, které hrají nesmírně zajímavou hudbu, ale zas tak moc se o nich neví. Lesní zvěř existuje už čtrnáct let. Nu jazzová kapela bude tím pravým závěrem Jazzu ve městě. Ona bude tou pomyslnou poslední barvou.

Kontakt a newsletter

KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
Tel: +420 558 629 135
Email: stolarna@klub-stolarna.cz

Novinky a akce

Program

Judith Nijland Songs of Wes