Otevírací doba: ČT: 11:00 - 24:00 | PÁ: 11:00 - 02:00 | SO: 12:00 - 02:00 | Soukromé akce mimo pracovní dobu dle domluvy.

Jazz v Beskydech

Cílem projektu Jazz v Beskydech stejnojmenného občanského sdružení je organizace pravidelných především jazzových koncertů a kulturních akcí spojených s tímto hudebním stylem. Díky projektu se budou mít příznivci tohoto žánru možnost seznámit s uznávanými jazzovými interprety, ale i začínajícími hudebníky především z Moravskoslezského kraje. Jazz v Beskydech chce nabídnout posluchačům a fanouškům možnost seznámit se i s netradičními a zajímavými hudebními uskupeními ze zahraničí, která jsou obecenstvu v České republice dosud neznámá.

Členové sdružení organizují jazzové koncerty a kulturní akce v Klubu Stolárna již deset let. Díky tomu se podařilo představit a přiblížit publiku ve Frýdku-Místku a okolí tento hudební styl a přilákat do regionu respektované jazzové osobnosti ze zahraničí i České republiky, jako jsou Laco Deczi, Rudy Linka nebo Jaromír Honzák. Organizátoři zároveň umožnili vystoupit začínajícím kapelám, které se postupně plně etablovaly na tuzemské hudební scéně (Behind the Door). Pravidelné akce v Klubu Stolárna se postupem času staly nedílnou součástí kulturního života ve Frýdku-Místku a přilehlém regionu.

Členové sdružení pevně věří tomu, že atraktivní program, který se podařilo sestavit pro letošní podzim a zimu, zvýší povědomí o Jazzu v Beskydech mezi dalšími fanoušky hudby a kultury v našem regionu, a ti akce špičkových jazzových interpretů navštíví v ještě hojnějším počtu než v minulých letech.