Otevírací doba: ČT: 11:00 - 24:00 | PÁ: 11:00 - 02:00 | SO: 12:00 - 02:00 | Soukromé akce mimo pracovní dobu dle domluvy.

Fotogalerie

RUKY NA DUDY & FRIEDL-SLAVÍK-ŠURANSKÁ PROJEKT

Kapela Ruky Na Dudy hraje archaickou podobu tradiční hudby z oblasti severních svahů Radhošťských Beskyd a přilehlé Podbeskydské pahorkatiny. Vedle mimořádně důležitého zpěvu je pro kapelu typický pestrý instrumentář zahrnující lidové flétny (píšťaly), pastýřské trouby, dudy (gajdy), housle a jejich rustikální podobu ochlebky, malý cimbál a drobné perkuse. Kapelu vede a slovem provází výzkumník v oblasti tradičního instrumentáře Beskyd Marian Friedl.

Vznik etno-jazzové formace Friedl-Slavík-Šuranská Projekt inicioval známý severomoravský hudebník, promotér a publicista Marian Friedl. Vedle něj zde hraje Jiří Slavík, kontrabasový virtuóz, absolvent římské konzervatoře a londýnské Royal Academy, dnes žijící převážně v Paříží a koncertující po celém světě s hudbou klasickou i jazzovou. Zpěvu a houslí se ujala čerstvá držitelka Anděla v žánru world music Jitka Šuranská. Kapela hrála ve složení:

Marian Friedl - kontrabas, malý cimbál, píšťaly

Martin Krajíček - mandolína

Jan Přibil - trubka

Radim Hanousek - saxofony

Rosťa Hus - kytara

Jitka Šuranská - housle, zpěv

Vlastimil Bjaček - gajdy

Petr Domčík - viola, ochlebky

Lukáš Mrkva - housle, ochlebky, hrkavica

Kontakt a newsletter

KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
Tel: +420 775 567 333
Email: stolarna@klub-stolarna.cz