Otevírací doba: ČT: 11:00 - 24:00 | PÁ: 11:00 - 02:00 | SO: 12:00 - 02:00 | Soukromé akce mimo pracovní dobu dle domluvy.

Program

Hudební menu, akce, novinky ...

DHD Quartet

DHD Quartet

((Dali Hlavy Dohromady))

 Zbigniew Kaleta, Kamil Slezák, Marek Dufek a Vlastik Šmída

Zbigniew Kaleta - český saxofonista polského původu působící na ostravské jazzové scéně. Narodil se  v Třinci, absolvoval Janáčkovou konzervatoř v Ostravě, Ostravskou univerzitu, Hudební akademii Karla Szymanowského v Katovicích, Hudební akademii v Krakově. Vystupoval se svým kvartetem – Zbigniew Kaleta Quartet. Spolupracoval s Triem Vlastíka Šmídy, Ostravským rozhlasovým orchestrem (ORO), Big Ostrava Bandem (BOB), Orchestrem Borise Urbánka, Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě, Cotacha Orchestra, fusion kapelou Flegma, kapelama PPJB, Rost’a Hus Quartet, Lukáš Mužík Quartet, Formací Jazz Q, BBC, FMQ, jazzovou zpěvačkou Danou Vrchovskou. Hrál a nahrával s popovými zpěváky Martinem Chodúrem, Elis a Markétou Konvičkovou. Od roku 2005 vyučuje hru na saxofon na Janáčkové konzervatoři v Ostravě, od roku 2010 na Ostravské univerzitě. Kromě post-bopové linie prezentuje směr fusion. Hraje na saxofony soprán, alt, tenor, baryton značky Selmer a klarinet, basklarinet značky Buffet-Crampon. Ve středu jeho zájmu se nachází tenorsaxofon a altsaxofon. Od roku 2012 je zakladatelem a hlavním pořadatelem jam sessions v Dziupla Clubu v Českém Těšíně. V roce 2016 založil kapelu Blue Space, se kterou hraje svou autorskou hudbu ve stylu fusion. 

Kamil Slezák vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje. Od roku 1999- 2008 získal stálé angažmá v symfonickém orchestru Moravská filharmonie Olomouc. Souběžně absolvoval, pod vedením prof. Fritze Ozmece, pětileté studium oboru „Jazz a Pop“ na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni. V roce 2001 se stal členem orchestru Gustav Brom Big Band a jeho hráčské aktivity se postupně rozšířily na působení v mnoha dalších hudebních tělesech,- ČS Big Band Matúše Jakabčice, Zuzana Lapčíková kvintet, B Side Band, Concept Art Orchestra, Big Ostrava Band, Druhá Tráva. Od roku 2007 působí jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a od roku 2017 vyučuje také na letní jazzové dílně v Praze. Jeho domovskými projekty jsou v současné době - Robert Balzar Trio, RB Trio plus Dan Bárta, Invisible World a SWOMP.

Marek Dufek je ostravský baskytarista a kontrabasista. Je absolventem Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka v Praze, kde studoval baskytaru u Martina Lehkého. V současné době studuje kontrabas u Macieje Garbowského na akademii v polských Katowicích. Je členem kapely Jan Kavka Trio, se kterou nahrál úspěšnou desku Past Stories (druhé místo v anketě Česká jazzová sklizeň). Působí v kapelách Heda Quartet, Five Heads nebo doprovodné kapele Martina Chodúra MACH.

Klavírista Vlastimil Šmída je jeden z hlavních motorů jazzového dění na severu Moravy a bez diskuze jeden z nejzajímavějších improvizátorů u nás. V současné době je členem několika jazzových formací tvořených předními jazzovými interprety naší i zahraniční jazzové scény, dále aranžérem a vedoucím kapely Martina Chodúra, členem skupiny Buty a také působí jako pedogog a korepetitor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na Ostravské univerzitě. Je zakladatelem a kapelníkem mezinárodního jazzového big bandu B.O.B., spoluzakladatelem a členem dalších mezinárodních či domácích sestav jako např. Plán B, FMQ, Lazaro Cruz kvintet adalších, se kterými koncertoval u nás i v zahraničí, ať už v jazzových klubech, nebo na domácích i mezinárodních jazzových nebo multižánrových festivalech. V minulosti spolupracoval s předními interprety mnoha žánrů, (např. Boris Urbánek, Emil Viklický, The Gizd Q, Femi Temowo quartet, Fernando Saunders, kapela Buty, Big Band Gustava Broma, (s kterým doprovázel řadu našich i zahraničních jazzových a popových interpretů např.: Juraj Bartoš, Matúš Jakabčic, Svatopluk Košvanec, Jiggs Whigham, James Morrison,Karel Hála, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Sisa Sklovská, Vašo Patejdl, Jana Kirshner a mnoho dalších. Věnuje se rovněž skladatelské a aranžerské práci, (např. divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna, NDM, Státní Opera Praha, Východočeské divadlo Pardubice, Slovácké divadlo) nahrávání, (studiové nahrávky, živé záznamy i přímé přenosy např. Martin Chodúr, Karel Gott, Buty, Richard Krajčo- Kryštof, Fleret, Gustav Brom big band a další...) pro česká i zahraniční rádia a televize, (např. Česká televize, TV Noe, Český rozhlas, Slovenská televízia,TV Markíza, Slovenský rozhlas, Telewizja polska, německá televize aj.) nebo hudební nosiče (CD, DVD).

začátek 20:00

Kontakt a newsletter

KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
Tel: +420 775 567 333
Email: stolarna@klub-stolarna.cz

Novinky a akce

Program

Muzikantská slezina