Otevírací doba: ČT: 11:00 - 24:00 | PÁ: 11:00 - 02:00 | SO: 12:00 - 02:00 | Soukromé akce mimo pracovní dobu dle domluvy.

Program

Hudební menu, akce, novinky ...

Jan Kavka Trio

JKT je akustické klavírní trio, které vzniklo na podzim roku 2013, jako příležitostné uskupení, hrající jazzové standardy. Repertoár se později rozrostl o autorské skladby a úpravy popových písní. Od září 2016 JKT koncertuje po celé ČR a také v Polsku. JKT se inspiruje nejen v tvorbě velkých jazzových hudebníků, ale také v hudbě klasické a popové. V dubnu roku 2018 vydalo JKT debutové CD pod názvem Past Stories. V rámci ankety "ČESKÁ JAZZOVÁ SKLIZEŇ 2018", kterou pořádá Český rozhlas Jazz, bylo toto album oceněno 2. místem. Členové JKT jsou laureáty různých jazzových soutěží jako například Powiew młodego jazzu v rámcu Krokus Jazz festivalu, Jazz Fruit v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz nebo Central European Jazz Competition.

  • Jan Kavka - piano
  • Marek Dufek - kontrabas
  • Adam Sikora - bicí  
  •  Marek Dufek - Marek je mladý a talentovaný baskytarista a kontrabasista, který se narodil v listopadu 1988 v Ostravě. Je absolventem Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka v Praze, kde studoval baskytaru u Martina Lehkého. V současné době studuje na akademii v polských Katowicích, kde se mimo baskytary věnuje také kontrabasu u Macieje Garbowského. Během své kariéry se objevil v takových tělesech, jako jsou např. Pražský Big Band Milana Svobody, Jazz Q Martina Kratochvíla, BBC Borise Urbánka nebo trio Vlastimila Šmídy. Je stálým členem doprovodné kapely Martina Chodúra a externistou v orchestru Národního divadla moravskoslezského.
    Adam Sikora - Adam je mladý hráč na bicí nástroje, v současnosti studující jazzovou interpretaci na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě Kamila Slezáka. V roce 2014 absolvoval s vyznamenáním Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a vydal se směrem k improvizované hudbě. Během studií na JAMU absolvoval stáž na Hudební akademii v Krakově pod vedením Łukasze Żyty a zúčastnil se výběrového kurzu International Jazz Platform vedeného Jonem Fältem. Adam se usadil na moravské scéně a můžeme jej slyšet s legendami českého jazzu, se střední generací hudebníků i vycházejícími hráči soustředěnými převážně kolem brněnské jazzové katedry JAMU či početné swingové komunity. Spolu s Vítem Benešem a Michalem Šelepem tvoří oceňovanou fitness-jazzovou kapelu The Abs. K pravidelně vystupujícím seskupením, ve kterých Adam působí, pak patří Ondřej Zámečník Quintet, Heda Quartet či The Dudes of Ellington.
    , Jan Kavkahttps://www.jankavka.cz/bio/

Kontakt a newsletter

KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
Tel: +420 775 567 333
Email: stolarna@klub-stolarna.cz

Novinky a akce

Program

08.02.2020 Vilém Spilka Q
Vilém Spilka Q